2017

Hubertova jízda Mladá Vožice

Letošní Hubertova jízda se konala 21.10.2017. Tentokrát se u hradu Šelmberk již po sedmnácté sešla spousta jezdců, koní a příznivců. Po úvodním zahájení, přípitku a dekorování, které proběhlo v jedenáct hodin, se mohlo 35 účastněných dvojic, vydat na připravenou trasu s přírodními překážkami. Početné pole následovalo mastera, kterým byla Simona Sůvová s koněm Wayne, avšak na úplném čele byly tentokrát rovnou dvě lišky a to Anne – Marie Ustrnulová s klisnou Majdigou a Aneta Monhartová se svým valachem Desert Monarchem. Trasa vedla okolím hradu, směrem ke Bzové, kde po poledni proběhla hodinová přestávka na oběd a odpočinek. Poté se pokračovalo zpět na louky pod Šelmberk. Tady proběhl závěrečný dostih. Nejlépe si vedla Andrea Veselá z Ratibořských Hor s klisnou Nely. Tradiční večerní soud se uskutečnil v Hostinci na Růžku. 

Jezdecké závody Mladá Vožice

Jezdecké závody v Mladé Vožici

Jak je již v Mladé Vožici tradicí i letos probíhaly poslední prázdninovou sobotu na louce před Koh-i-noor jezdecké závody pořádané místním Jezdeckým klubem. Tentokrát už tomu bylo po desáté.

Díky příznivému počasí, mohl sbor rozhodčích přesně o desáté hodině, bez problémů odstartovat první soutěž. Tou byla soutěž Hobby na limitovaný čas s výškou překážek do 70cm, jejímž sponzorem bylo Kovoobrábění František Svatek, Mladá Vožice. Představilo se zde 15 startujících dvojic. Nejlépe se dařilo dvěma domácím jezdkyním. Zvítězila Anne – Marie Ustrnulová s klisnou Majdigou. Jako druhá skončila Aneta Tomášková s Askonou, která měla ve stejné soutěži ještě poníka Ronyho. Na třetí příčce dojela Christine Rejlková s Jessy z JK Statek Měšice. Z domácích se zde představila ještě Eva Adamová rovněž se dvěma poníky Kantje´s Carijou a Keulse Hoeve Timem.

Následovala druhá Hobby soutěž ,,O cenu Vétoquinol s.r.o.“ s výškou překážek 80-90cm. Z 19 startujících se jako první umístila Christine Rejlková s Jessy z JK Statek Měšice. Druhá byla Eva Adamová s Keulse Hoeve Timem, která v této soutěži rovněž jela i na svém druhém poníkovi. Na třetím místě se umístila Jana Štěpánková s Tequilou z JK Neveklov. Z domácích jsme viděli jízdu Terezy Průšové s Akarou a opět se představila i Aneta Tomášková s Askonou.

Třetí soutěží dne byla ukázka pro děti ,,O cenu Flop Mladá Vožice“. Starovat mohli i ti nejmenší, ať už na ponícíh nebo velkých koních, s vodičem nebo bez vodiče. Startujících bylo celkem 14. Mezi nejúspěšnější patřili: Anne – Marie Ustrnulová s Majdigou, Markéta Sziekliková s Lady z JK Louňovice a Eliška Hulíková se Siwekem z JK Nová Cerekev.

Program oficiálních závodů byl zahájen Skokovou soutěží stupně “Z“ ,,O cenu Agrospol Mladá Vožice a.s.“. Výška překážek tedy činila 100cm. Zvítězil Karel Jirásek s Duncanem z JK Valdun, druhý byl Vladimír Šimoník s Hérou z JK Žabovřesky a třetí Linda Pádivá s Diorou z JK Louňovice. Z domácích v této soutěži startovaly dvě dvojice, Aneta Monhartová s Desert Monarch a Simona Sůvová s Waynem.

Následovala předposlední soutěž stupně “ZL“ ,,O cenu Koh-i-noor Mladá Vožice“. Překážky byly na výšce 110cm. Z nejpočetnějšího startovního pole dne, což bylo 27 dvojic se vítězkou stala Radka Dvořáková s koněm Ghalia da Orlan z JK Cavalier Rynárec, na druhém místě byl Roman Šafrata s Quite Easy z JK Louňovice, třetí umístěnou se stala Klára Voříšková se Salinou z JK Equi-Trek-Praha.

Vyvrcholením dne byla nejvyšší soutěž stupně “L“ ,,O cenu města Mladá Vožice“. To znamená, že překážky dosahovaly výšky 120cm. V této nejtěžší soutěži se předvedlo 14 startujících. Nejlépe se vedlo Romanu Šafratovi s Leonem z JK Louňovice, který obsadil i druhou příčku se svým druhým koněm Quite Easy. Třetí místo patřilo Kláře Voříškové s Cassablancou z JK Equi-Trek-Praha.

Všechny soutěže byly bohatě dotované místními sponzory. Ti nejlepší si odnášeli jak finanční, tak věcné ceny, za což všem sponzorům patří veliké poděkování.

Jezdecké závody Mladá Vožice 2.9.2017 - fotogalerie 1fotogalerie 2fotogalerie 3fotogalerie 4

Zduchovice Channel Star - 1. kolo

1. kolo seriálu Channel Star ve Zduchovicích se o víkendu 22.-.23.4. účastnili 2 mladé jezdkyně. V soutěži ZM startovala Aneta Monhartová s Desert Monarch, v PONY soutěžích ZL, L, S Eva Adamová s Kantje´s Carija a Keulse Hoeve Tim.

ZZVJ Dubenec

17. dubna úspěšně složila ZZVJ Eva Adamová.

Hobby závody v Humpolci

Hobby závodů v Humpolci se 8.4. zúčastnila Eva Adamová s KEULSE HOEVE TIM a La Gabanou. 

Hobby závody v Kadově

Hobby závodů v Kadově se 8.4. zúčastnila Aneta Monhartová s Desert Monarchem. V soutěži ZZ se umístila na 2. místě.

Výsledky, článek, fotky

Zduchovice Indoor tour open

Svých prvních oficiálních závodů se 26.3.2017 zúčastnila Aneta Monhartová s koněm Desert Monarch. V soutěži ZM obsadila 7. místo, v soutěži Z pak 12. místo.
 

HOBBY CUP ZDUCHOVICE

Aneta Monhartová se zúčastnila v sobotu 25.2.2017 Hobby cupu ve Zduchovicích. V soutěži do 70 cm zajela čistý parkur a obsadila 4. pozici, v soutěži do 80 cm zajela také čistě a umístila se na 2. místě. 

Fotky, výsledky.