2012

 

20. října - Hubertova jízda Mladá Vožice

Fotky od Vojty Brázdy, od Fandy, od Jirky Vrtišky a od Kiky

 

1. září - Jezdecké závody Mladá Vožice

V sobotu 1. září uspořádali členové JK Mladá Vožice na louce u KOH-I-NOOR jezdecké závody. Diváci mohli zhlédnout 3 hobby a 3 oficiální soutěže.

5. ročník mladovožických jezdeckých závodů se opravdu vydařil. Předpovězené deštivé počasí se naštěstí nekonalo, lavičky pro diváky byly plně obsazené, soutěžních dvojic přijelo více než loni a početné pole v bohatě dotované nejvyšší soutěži přidalo závodům na dramatičnosti.

V hobby parkuru do 80 cm na limitovaný čas se čistou jízdou do požadovaného času nejlépe trefila Pavla Záhorová s Caládou z JK Radimovice u Tábora. Druhý se umístil Daniel Paukner z  JK Farma Čásný s klisnou Haidi 4. Třetí skončil vicemistr ČR v dětské kategorii Martin Vašák s Nesquikem startující za JK Louňovice stíhaný domácími jezdkyněmi Katkou Marešovou s Korou a Karolínou Votápkovou s Hermesem.

Další hobby soutěže, dvoufázového skákání 90/100 cm, se zúčastnilo 20 dvojic. Do druhé fáze z nich postoupilo 9 a nejlepší byla opět Pavla Záhorová s Caládou. Druhý byl již ostřílený matador a nejstarší účastník závodů Jiří Hochman s Medardem 3 z JK Křečovice. Třetí místo patřilo Ing. Pavlu Vaňkovi s Damonou 1 ze sousedního JK Ratibořské Hory. Z domácích jezdců se nejlépe umístili Karolína Votápková s Hermesem (8. místo) a Jakub Kopecký s Lejdy (13. místo).

Zpestřením dne byla ukázková soutěž pro děti. Parkur, který připravila Pavla Ustrnulová, projeli všichni začínající jezdci bez problémů, za což obdrželi sladké ceny. Nejrychlejší v této soutěži byla Leona Dušátková s Haidy 4 z  JK Farma Čásný. Druhé a třetí místo obsadily zástupkyně JK Statek Měšice Nikola Kinclová s koněm Grand 3 a Tereza Tomešová s Mystery Dancer.

17 dvojic se utkalo v parkuru stupně „Z"  - O cenu Agrospolu Mladá Vožice. Zvítězila Klára Svobodová s Jordánem 2 z  JK VEZDRATĚZDRAD a dostála tak hesla, které se skrývá v názvu tohoto klubu „Ve zdravém těle zdravý duch“. Bez trestných bodů dokončily rozeskakování ještě dvě dvojice, druhý Ing. Pavel Vaněk s Damonou 1 z  JK Ratibořské Hory a třetí Magdalena Křížová s Arénou 1 z  JK Voleveč. Vožický Jakub Kopecký s Šárkou skončil na 16. místě.

V soutěži stupně „ZL" - O cenu IDSC spol. s. r. o. se z osmnácti dvojic, z nichž 6 postoupilo do rozeskakování, opět zadařilo Magdaléně Křížové s Arénou 1, která jako jediná překonala rozeskakování bez trestných bodů a obsadila první příčku. Dva jezdci získali v rozeskakování 4 trestné body. Rychlejší a tedy druhá Bc. Eva Čadková s Gipsy 1 ze Sportovní stáje Cholunná a třetí Roman Šafrata na koni Herodes Van’t Hofken z JK Louňovice.

Nejnáročnější soutěží a zároveň vrcholem celého dne byl parkur stupně „L“ (do 130 cm) - O cenu města Mladá Vožice. Ze čtrnácti dvojic kurz parkuru bez jediného trestného bodu prošly pouze tři dvojice, ale jen dva jezdci. Do rozeskakování nastoupil jako první Roman Šafrata s pětiletým belgickým valachem Herodes Van’t Hofken z JK Louňovice, se kterým inkasoval 4 trestné body za jednu shozenou překážku v čase 36,18 s. Se svým druhým koněm v této soutěži sedmiletou  klisnou Winii se mu podařilo tento čas ještě vylepšit na 35,61 sekund a přejít kurz parkuru bez chyby. Takto vysoko nastavenou laťku se už Magdaleně Křížové z JK Voleveč na devítileté zkušené klisně Jeřabině nepodařilo překonat a umístila se na druhém místě. 

Děkujeme všem sponzorům, účastníkům i divákům za jejich přízeň. Velký dík patří také autorovi parkuru Bohuslavu Šubrovi, týmu rozhodčích v čele s MVDr. Ing. Františkem Soukalem a v neposlední řadě pani Mgr. Kateřině Vašákové, jejíž zasvěcený a zábavný komentář  závody provázel. Těšíme se na setkání 20. října při Hubertovské jízdě na Šelmberku a v příštím roce na již 6. ročníku jezdeckých závodů.

Fotky