2010

30.10. Hubertova jízda Louňovice

Fanda Adam - Lanett (vyhráli)

Kuba Kopecký - Šárka

Karolína Votápková - Hillari

 

23.10. - X. Hubertova jízda Mladá Vožice

Master - Simona Sůvová - Renate V.

Liška - Iveta Smetanová - Šárka

 

25.9. - Jezdecké závody Voleveč

Eliška Marešová - Bel Ami - T (5. místo)

Kuba Kopecký - Lejdy (2. místo v kategorii do 18 let, 3. a 5. místo)

Fanda Adam - Gita

 

5.9. - Veřejný trénink Měšice

Eliška Marešová - Bel Ami - T (3. a 4. místo)

 

28.8. - Jezdecké závody Mladá Vožice

Poslední prázdninovou sobotu se v Mladé Vožici  uskutečnil třetí ročník skokových závodů pořádaný místním jezdeckým klubem. Oproti minulým závodům přibylo o jednu dětskou soutěž navíc a tak mohli diváci vidět početné pole jezdců se svými čtyřnohými svěřenci. Všechny soutěže byly, kromě finančních výher, bohatě dotovány také věcnými cenami, jejichž celková hodnota přesáhla 40 tisíc korun. I přes nepřízeň počasí připravil stavitel Bohuslav Šubr kvalitní a zajímavé parkury. Závody odborným slovem doprovodil emeritní ředitel ZH Písek Ing. Josef Šilha .

Za nepřestávajícího deště začaly závody v 10 hodin první hobby soutěží s výškou překážek 80 - 90 cm o Cenu firem Kamír a CO spol. s.r.o. a Rumpold s.r.o. V té se představilo 23 dvojic a vítězství si odvezla Markéta Petřičková s Danny Boyem z JO Blaťák Mažice, druhá skončila Alena Lazarovová na koni Lastyk reprezentující TH Velešín – Stáj Horváth a jako třetí se umístil Tomáš Mrzena s Gornetem z JK Dobrošov. Do první desítky se pak vešli domácí jezdci, šestý Jakub Kopecký s Lejdy 3, sedmá Eliška Marešová s Bel Ami T, devátá Tereza Kášková s Askonou a desátá Karolína Votápková s Hermesem. Na 14. místě skončila ještě Simona Sůvová na koni Sinetas.

Ve druhé hobby soutěži, postupná obtížnost do 100 cm, o Cenu Schaumann ČR s.r.o. a Compag CZ s.r.o. byl na účastníky připraven v závěru parkuru alternativní skok v podobě žolíku, na kterém zhasla naděje mnoha startujících. Nejlépe si s tratí poradila  Barbora Tichá s valachem Lux z JK Kolibík, na druhém místě se umístila Dana Jílková se Sapayou z JK Jílek - Zootera a třetím místem udělal radost především domácím divákům František Adam s Gitou 7 z JK Mladá Vožice .

Letošní rok se premiérově konala soutěž pro děti, sponzorovaná firmou Flosman a.s., ve které předvedli svojí jezdeckou dovednost při jízdě zručnosti. V dětské soutěži zvítězila Pavla Záhorová s koněm Tobrok z JK Radimovice u Tábora, druhá se umístila nejmladší účastnice závodů Anne-Marie Ustrnulová s Majdigou z JK Mladá Vožice a třetí Kristýna Smolová s Lýdií startující za Stáj Hajany. Pochvalu a věcnou cenu si však zasloužili všichni startující.

V poledne se pak počasí alespoň trochu umoudřilo a pro zpestření programu byla předvedena drezurní ukázka v podání známého militaristy Pavla Vaňka na koni Sinetas.

Po obědě závody pokračovaly již oficiálními soutěžemi. V parkuru stupně Z o Cenu Agrospolu Mladá Vožice a.s.  a firmy Vétoquinol s.r.o. zvítězila Petra Boháčová s Casey 1 startující za JK Louňovice, druhá byla Andrea Fišrová s Lucky D z JSK Varta-Aleko a třetí opět domácí František Adam s Gitou 7 z JK Mladá Vožice.

V o stupeň obtížnější soutěži stupně ZL o Cenu IDSC s.r.o. se prosadili především zkušenější jezdci. Soutěž vyhrála Helena Suková s Comtesou 1 z JK Brandlín, druhá se umístila Hana Štefanová s Vanesou 3 L z  JSK Kosova Hora a třetí skončil Pavel Krista s valachem Solbert z JK SZeŠ Tábor..

Mladovožické závody vyvrcholily soutěží stupně L o Cenu města Mladá Vožice. „Elko“ se stalo jasnou záležitostí pro mladou jezdkyni Petru Boháčovou z JK Louňovice, která startoval na 2 koních a odvezla si ceny za první místo s Lambadou 2, druhá pak byla se Sissi 3, když se jí jako jediné podařilo s oběma klisnami překonat základní parkur bez trestných bodů. Na třetím místě skončila Eva Čoudková s Gambitem z JO Blaťák Mažice.

Chtěli bychom poděkovat divákům, kteří nám i přes nepřízeň počasí zachovali věrnost a opět přišli se podívat na naší akci, kterou by se nám nepodařilo uspořádat bez podpory sponzorů.

Vožická účast:

Anne-Marie Ustrnulová - Majdiga

Simona Sůvová - Sinetas

Eliška Marešová - Bel Ami - T

Tereza Kášková - Askona

Karolína Votápková - Hermes

Kuba Kopecký - Lejdy

Fanda Adam - Gita

Iveta Smetanová - Šárka

Petra Boháčová (JK Louňovice) - Lanett

 

15.8. - Veřejný trénink Dobrošov

Anne-Marie Ustrnulová - Majdiga (5. místo)

Simona Sůvová - Johanka

 

25.7. - Skokové závody Mažice

Kuba Kopecký - Lejdy

Fanda Adam - Gita (1. místo)

 

17.7. - Veřejný trénink Voleveč

Iveta Smetanová - Šárka

Kuba Kopecký - Lejdy

 

26.6. - Skokové závody Kosova Hora

Kuba Kopecký - Lejdy

Fanda Adam - Gita (4. a 10. místo)

 

19.6. - Veřejný trénink Měšice

Iveta Smetanová - Šárka

Kuba Kopecký - Lejdy

Roman Šafrata (JK Louňovice) - Lanett (5.  místo)