2009

7.11. - V. Hubertova jízda starých pánů

Letošní putovní jízdu starých pánů pořádala rodina Kopeckých v Jiřeticích. 

 

24.10. - IX. Hubertova jízda Mladá Vožice

Po zrušené Hubertově jízdě v Louňovících pro nenadálou sněhovou nadílku jsme 24. října s obavami pozorovali oblohu nad věží hradu Šelmberk. Právě tady v Šelmberském podhradí byla připravena trasa již IX. Hubertovy jízdy JK Mladá Vožice,  která se pořádá na počest svatého Huberta přezdívaného též „Apoštolem Arden“. Svatý Hubert je patronem lovců a myslivců, ale také ochráncem chovatelů koní.

Krásné podzimní počasí přilákalo mnoho diváků, kteří sledovali 23 jezdců na koních a 3 koně v zápřeži. 

Jezdci vedení masterem Ivetou Smetanovou na koni Šárka vyrazili po stopě lišky, kterou představovala Veronika Holajová s klisnou Bayleis.  Na cestě vedoucí poli, lesy i loukami na houf koní čekaly přírodní skoky rozmístěné na čtyřech stanovištích. O polední přestávce všem jezdcům i divákům přišel vhod opečený buřt. Ve finálovém rozjezdu o liščí ohon se utkali čtyři vítězové z jednotlivých skupin. Stylem „Poslední na startu - poslední u ocasu“ s klidem a přehledem utrhla liščí ocas a vyhrála Katka Marešová s koněm Altius z pořádajícího Jezdeckého klubu Mladá Vožice.

Tři hodiny po západu slunce nastal čas na poslední soud. Posíleni gulášem snášeli odsouzení hříšnicí rozsudky soudu lépe, a tak se nikdo proti výroku soudců neodvolal. Příjemnou večerní atmosféru navodil Pojbuckovožický duet muzikantů, kterým touto cestou děkujeme. Již nyní si Vás dovolujeme pozvat na připravované akce v roce 2010, kterými budou poslední srpnovou sobotu jezdecké závody a v říjnu s námi můžete opět oslavit svátek svatého Huberta.

 

19.9. - HOBBY závody Voleveč

Kuba Kopecký - Lejdy- 4. místo

Iveta Smetanová - Šárka - 2. místo

Eliška Marešová - Bel Ami - T - 2 x 3. místo

Simona Sůvová - Johanka - 2. X 1. místo

Katka Marešová - Altius

 

13.9. - Veřejný trénink Tábor

Iveta Smetanová - Šárka - 2 x 3. místo

 

29.8. - Jezdecké závody Mladá Vožice

Poslední prázdninovou sobotu se na hřišti u „čističky“ uskutečnil druhý ročník skokových závodů pořádaný místním jezdeckým klubem. Oproti minulým závodům přibylo o jednu HOBBY soutěž navíc a tak diváci mohli vidět početné pole startujících čítající 96 dvojic.

Po deštivém ránu se během dopoledne vyjasnilo, a tak mohla přesně v 10 hodin začít první "HOBBY" soutěž s výšku překážek 80 - 90 cm o Cenu Rumpoldu s.r.o. V té se představilo 21 dvojic a vydařila se především domácím jezdcům. Zvítězila Veronika Holajová s Askonou z JK Mladá Vožice, která měla ze třech rozeskakujících se dvojic nejrychlejší čas. Druhá byla Hana Filipová s Portou z JK VOŠ a SZeŠ Tábor, třetí Klára Šálková na Bajce z JK SZeŠ Tábor. Další dvě místa obsadily Vožické jezdkyně. Jako čtvrtá se umístila domácí Kateřina Marešová na zkušeném valachovi Altius a šestá Karolína Votápková s Hermesem.

Ve druhé, o 10 cm vyšší, soutěži o Cenu Biovety a.s. naši jezdci mezi 21 soutěžícími opět zabodovali a do rozeskakování postoupily mezi šesti dvojicemi dvě zástupkyně z domácích stájí. Třetí místo vybojovala Iveta Smetanová s klisnou Šárka, druhá byla o pouhých 0,54 sekundy rychlejší Šárka Kolářová na Del Rio z JK Dobrošov za Alenou Kyryánovou s Fany z JK VOŠ a SZeŠ Tábor . Na šestém místě se opět umístila domácí  Karolína Votápková.

V poledne byl program zpestřen zajímavou ukázkou výcviku policejního psa.

Po obědě závody pokračovaly již oficiálními soutěžemi. V parkuru stupně Z o Cenu Agrospolu Mladá Vožice a.s.  se mezi 24 zkušenými dvojicemi zástupkyně JK Mladá Vožice Iveta Smetanová a Simona Sůvová s klisnami Šárkou a Johankou opět neztratili. Základní kolo absolvovali bez chyby a zajistili si tak postup do rozeskakování o první místo mezi dvanácti dvojicemi.  Iveta Smetanová se Šárkou obhájila třetí místo z předchozí soutěže, když nestačila pouze na Hanu Minaříkovou se Scheillou z JK Ferdinand Benešov a Romana Šafratu z JK Louňovice s Gentlemanem.  Simona Sůvová s klisnou Johankou skončila po dvou chybách v rozeskakování na pěkném jedenáctém místě.

V náročnější soutěži stupně ZL o Cenu IDSC s.r.o. se již naplno prosadili především zkušení jezdci. Roman Šafrata na Sissi soutěž vyhrál, druhý se umístil František Čoudek s Beerby L z JO Blaťák Mažice a třetí skončila Barbora Pokorná s Goliášem Z JK Brandlín.

Mladovožické závody uzavřela soutěž stupně L o Cenu města Mladá Vožice s překážkami vysokými do 120 cm. Stala se jasnou záležitostí pro Louňovického matadora Romana Šafratu, který startoval na 3 koních, odvezl si ceny za umístění na prvních třech místech a obhájil tak loňské vítězství.

Chtěli bychom poděkovat početnému zástupu diváků, kteří se po roce opět přišli podívat na naší akci a především všem sponzorům, bez kterých by jsme nebyli schopni závody uspořádat.

 

18.7.  - skokové závody Voleveč

Eliška Marešová - Bel Ami - T

Simona Sůvová - Johanka

 

11.7.  - skokové závody Ostrov

Eliška Marešová - Bel Ami - T

Simona Sůvová - Johanka

 

12.2. - oslavil pan Václav Holub 70. narozeniny