2006

6. Hubertova jízda

28.10. 2006 - Šelmberk

Master - Láďa Pavlík ml. - Edita

Liška - Iveta Smetanová - Šárka

Poslední sobota v říjnu patřila na Šelmberku tak jako každý rok příznivcům koní. Konalo se zde již tradiční ukončení sportovní jezdecké sezóny,  tzv. Hubertova jízda. Základem současné Hubertovy jízdy je hon na „lišku“.

Jen málo kdo doufal, že po chmurné předpovědi počasí nás mile překvapí krásný podzimní den. Kolem 11 hodiny se na slavnostní nástup dostavilo 26 jezdců, jedno spřežení a více než dvě stovky přihlížejících diváků, což  svědčí  o zvyšující se prestiži a oblibě jezdeckého sportu na mladovožicku. Po úvodním přivítání byla přečtena svatohubertská pravidla, jezdci byli ostužkováni a dostali slavnostní přípitek. Lesní roh pak jezdce doprovodil na zhruba desetikilometrovou trať po loukách a okolních lesích s připravenými přírodními skoky různé obtížnosti. Dopolední trasa vedla jezdce z louky nad šelmberským statkem do Noskova a dále pak brodem přes řeku Blanici do Bzové. Zhruba v polovině dne byla naplánovaná přestávka, během které se všichni zúčastnění – diváci, jezdci i koně občerstvili a připravili na odpolední část jízdy do Bělče a závěrečný dojezd v podobě závodu o liščí ocas. Celodenní akci pak završil večerní soud se všemi hříšníky, kteří se dopustili během jízdy neodpustitelných přestupků.

Závěrem bychom chtěli poděkovat divákům i jezdcům za hojnou účast a věříme, že všichni byli spokojeni.

V neposlední řadě děkujeme také  Agrospolu Mladá Vožice, bez jejichž náklonnosti by se nám nepodařilo Hubertovu jízdu uspořádat.

Fotky

 

2. Hubertova jízda starších pánů

4.11. 2006 - Mutice

Fotky

 

Závody

Nejlepší umístění našich dvojic v sezóně 2006:

 

Fanda Adam - Gita

5.místo -  Kosova Hora

                                     

Jarda Mareš - Johanka

10.místo -  Měšice

 

Láďa Pavlík - Edita, Kamila

3.místo -  Heroutice                                                 

6. místo - Heroutice

6. místo - Cunkov 

 

Iveta Smetanová - Šárka

7. místo -  Zduchovice

 

Simona Sůvová - Bela Ami - T

13.místo – Cunkov