2005

Mladovožický chovatelský úspěch na republikovém šampionátu čtyřletých klisen

V květnu 2005 se v hřebčíně Měník - ŠCHK Kubišta, uskutečnilo první mistrovství ČR – Šampionát skoku ve volnosti pro 4-leté klisny českého teplokrevníka. Finále této soutěže se zúčastnilo 13 klisen z celé republiky, které se kvalifikovali z jednotlivých oblastních kol. Klisny byly hodnoceny v typu, exteriéru, mechanice pohybu a poté následoval skok ve volnosti (bez jezdce) na překážkách vysokých 120 cm, 130 cm a 140 cm. Absolutní vítězkou tohoto premiérového ročníku se stala klisna Carmen (po Carol), která obdržela titul „Šampionka ČR ve skoku ve volnosti pro rok 2005“. Majitelem vítězné klisny byl člen JK Mladá Vožice, pan Václav Holub z Mutic. V současnosti Carmen slaví sportovní úspěchy se Sandrou Tomaidesovou v sedle.

Pan Holub je rovněž velice úspěšným chovatelem chladnokrevných koní plemene českomoravský belgik. Jeho klisna Arnika se umístila jako druhá 10.mezinárodní výstavě Propet Brno.

Výsledky a video

 

3. Jezdecký den

27. 8. 2005 Zámecká zahrada v Mladé Vožici

Poslední prázdninový víkend uspořádal Jezdecký klub Mladá Vožice již třetí ročník Jezdeckého dne v Zámecké zahradě. Účelem této akce je seznámit širokou veřejnost s činností mladovožického klubu a s různými způsoby práce s koňmi.  V letošním roce pořadatelům  přálo počasí a i díky tomu se opět sešlo několik stovek příznivců jezdeckého sportu.

Po slavnostním zahájení začal nabitý program ukázkou drezůry, po které následovalo předvedení koní na ruce, kde se kromě nejpočetněji zastoupeného plemene českého teplokrevníka představili i zástupci dalších plemen jako českomoravský belgik, sportovní pony nebo u nás méně běžný arabský plnokrevník a fríský kůň. Poté následovaly skoky ve volnosti, ukázka voltiže dětí, westernu, práce koní v lese, v zápřeži a parkurového skákání – pony, ZM, ZL a mini-maxi – kde se každé soutěže účastnila 10 dvojic. V jednotlivých soutěžích se neztratili ani domácí jezdci, kteří obsadili jedno 1., 3. a 5. místo a dvakrát skončili na 2. a 4. místě. Po skončení programu pokračovala akce country zábavou do pozdních večerních hodin.

Fotky

 

5. Hubertova jízda

29.10. 2005 - Šelmberk

Poslední říjnovou sobotu se za krásného slunného podzimního počasí uskutečnilo na loukách v okolí hradu Šelmberk zakončení letošní sportovní sezóny vožického jezdeckého klubu v podobě tradiční Hubertovy jízdy.

Po 10 hodině se na slavnostní nástup dostavilo 26 jezdců, jedno spřežení a necelé dvě stovky přihlížejících diváků.

Po úvodním přivítání byl tradičně přečten svatohubertský reglemán, jezdci byli ostužkováni, dostali slavnostní přípitek a vyrazilo se. Slavnostní fanfára  trubače odstartovala houf jezdců vedený masterem Pavlíkem ml. na koni Laura. Pochopitelně nechyběla „liška“, kterou představoval jezdec Mareš  na koni Bel Ami - T. Skoky byly střední obtížnosti a většina jezdců, mezi nimiž byly i 4 děti na ponících, je statečně skákala. Po zhruba hodinové občerstvovací přestávce jezdci vyrazili na další část trasy a  na jejímž konci čekal závěrečný "boj o ocas", na který se najíždělo ve 4 skupinách po cca 7 koních.

V jednotlivých rozbězích zvítězily jezdkyně Simona Sůvová na Ferdovi, Michala Bartůňková na Bayllies (obě JK Mladá Vožice), Iveta Štolbová na Henrym (JK Louňovice pod Blaníkem) a celkovou vítězkou se stala Petra Ťoupalová na Alfovi JK Čápův Dvůr).

Při večerním soudu, byla odsouzena většina hříšníků a nebyli ušetřeni ani ti, kteří se neúčastnili v sedlech koní. Ortel soudu byl ve většině případů jasný – vinen.

Fotky

 

1. Hubertova jízda pro starší pány

12.11.2005 - Noskov

Dříve narození členové klubu dohodli na uspořádání Hubertovy jízdy pro starší pány ,která proběhla o dva týdny později, raději s vyloučením širší veřejnosti. Zúčastnit se mohli pouze sportovně neaktivní jezdci věkem překračující 50 let. K této jízdě veteránů se odhodlalo 12 odvážlivců, kdy nejstaršímu jezdci, panu Holubovi, bylo 67 let. Doufáme, že i z této původně neplánované akce, vznikne pěkná tradice.

Fotky

 

Závody

Nejlepší umístění našich dvojic v sezóně 2005

 

Fanda Adam - Šárka

8.místo -  Ostrov

9.místo -  Louňovice

 

Láďa Pavlík - Laura

8.místo -  Louňovice