2001

Úspěch na přehlídce tříletých teplokrevných klisen v Písku

V polovině srpna proběhl v Zemském hřebčinci v Písku osmý ročník přehlídky tříletých teplokrevných klisen pořádaný Jihočeským svazem chovatelů koní, jehož součástí byly i výkonnostní zkoušky. Tyto zkoušky skládající se ze skoku ve volnosti, drezúry, kavaletové a skokové řady úspěšně složila klisna Emmanuela ze stáje MVDr. Pavlíka. Zároveň byla nominována na celostátní přehlídku klisen českého teplokrevníka, kam bylo vybráno šest nejlépe exteriérově ohodnocených klisen z každého kraje. Výstava byla pořádána začátkem září v rámci třetího ročníku mezinárodní výstavy KONĚ 2001 v areálu pardubického závodiště. Zde rovněž v obrovské konkurenci obstála.

 

1. Hubertova jízda

3. 11. 2001 - Noskov

Master - Petra Svatková - Brauný

Liška – MVDr. Ladislav Pavlík - Emmanuela

Fotky

V sobotu 3. listopadu v den svátku svatého Huberta zorganizoval Jezdecký klub Mladá Vožice první "Mladovožickou Hubertovu jízdu".

Deset koní a jezdců z místního klubu a Louňovického jezdeckého oddílu absolvovalo jízdu s mnoha přírodními překážkami z Noskova přes Šelmberk do Mladé Vožice. Necelá stovka přihlížejících diváků ocenila jezdce i připravené občerstvení.

Závěrečnou finálovou jízdu "Honbu za liščím ocasem" vyhrála Katka Dlouhá s Anitou před Markétou Šafratovou z Louňovic

 

Závody

Nejlepší umístění našich dvojic v sezóně 2001:

 

Jaroslav Mareš – Brauný

1.místo - Benešov